DIŞ TİCARET

Firmamız, gıda, inşaat malzemeleri, elektrikli elektronik ürünler, dayanıklı tüketim malzemeleri ile daha önce çalışmasını yaptığımız ancak gerçekleşmese de bilgi ve tecrübe edindiğimiz çeşitli ürün gruplarında, başta Uzak Doğu ülkeleri olmak üzere birçok ülke ile ticari ilişkiler kurarak, Türk Ekonomisine hizmet etmeyi amaç edinmiştir. Yerli üreticilerden tedarik edilen ürünleri, bünyemizdeki deneyimli kadro ve uluslararası ilişkilerimiz ile bir araya getirerek, ülkemizin ihracat hedeflerine ulaşmasındaki sorumluluğumuzu üstlenmekteyiz. Rexwat Dış Tic. A.Ş. olarak uluslararası bağlantılarımızla olan dinamik, modern ilişkilerimiz ve yenilikçi bakış açımız sayesinde uluslararası ticaret arenasının önemli bir oyuncusu konumuna gelebilecek sabrı ve azmi göstermekteyiz. Gerek ülkemizin gerekse yerli üreticilerimizin evrensel imajını korumayı ve geliştirmeyi de hedef edinen firmamız, sağladığı dürüst ve güvenilir ticari ilişkiler, her geçen gün genişleyen satış ağı ve pazar ihtiyaçlarına doğru zamanda doğru çözümler sunabilme kabiliyeti ile sektörün tanınmış ve öncü kuruluşlarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

SATIŞ &

PAZARLAMA

Katma değerli fark meydana getirme ilkesi doğrultusunda pek çok yenilikçi ve başarılı projeye imza atan firmamızın elektrikli ve elektronik ürünlerin satış ve pazarlamasında başarısının sırrı, doğru ürünleri doğru kanalda, doğru zamanda ve doğru hedefe ulaştırmasıdır. Müşteri memnuniyetini kendine misyon edinen firmamız, alanında deneyimli ve profesyonel kişilerden oluşmuş ekibi, geniş depolama ve dağıtım ağı ile satış, pazarlama ve tedarik sürecinin yüksek kaliteli ürünler, kapsamlı satış sonrası hizmetler ile sürdürülmesini sağlamaktadır. Ürün taslağı oluşumunda Best-Value (en iyi değer) konseptini takip ederek, yüksek kalitede ve uygun fiyatlı ürünlere talep gösteren son kullanıcının ihtiyaçları karşılanmaktadır. Bu sayede hem fiyat bilinciyle satın almak isteyen hem de yenilik ve yüksek kaliteye ilgi gösteren müşteri katmanlarına hitap edilmektedir.

 

GAYRİMENKUL

GELİŞTİRME

Artan nüfusa paralel olarak doğan gayrimenkul geliştirme sektörü, inşaat operasyonlarını yönetme açısından bilgi ve becerinin yanında, finansal modellemeler hakkında da bilgi sahibi olmayı gerektirmektedir. Bünyemizde yer alan, her iki sektörde de uzun yıllar çalışıp tecrübe sahibi olmuş uzmanlarımız ve onların bilgi birikimleri ile gayrimenkul geliştirme sektöründe yer almanın gurur ve sevincini bir arada yaşıyoruz. Yatırımcıların projeden en üst seviyede kar etmesini sağlamak amacıyla arsanın SWOT analizi (problem ve fırsatlara ilişkin genel bir değerlendirme) yapılarak, gelişmeyi etkileyecek temel etmenler belirlenir. Arsanın hangi amaçla kullanılacağını tespit eden temel kriterler de belirlendikten sonra arsada yapılacak olan geliştirmeye karar verilir. İnşa edilmesi planlanan projenin yatırımcıya geri dönüş süresi şüphesiz en önemli faktörlerdendir. Projelendirme aşamasında seçilen mimari unsurların, satış hızını etkileyerek yapılan yatırımın geri dönüş süresini kısaltacağı muhakkaktır. Rexwat Dış Tic. A.Ş. olarak projeleri hayata geçirirken iş ahlakımızı ticari kaygılarımızın üzerinde tutar, müşterilerimizin beklentilerini en doğru şekilde analiz ederek dürüstlükten taviz vermeden çözümlemeler sunarız. En karlı yatırımın yapılabilmesi için gerçekleştirilmesi teknik olarak mümkün olan tüm alternatifleri değerlendirip, projelerin kaliteli ve konforlu bir şekilde hayata geçirilmesini sağlarız.

 

TEKSTİL

Talep edilen koleksiyonlarımızı, trendleri doğru analiz edebilen, bilgisini daima taze tutan, alanında uzman tasarım ve Ar-Ge ekibimizle hazırlıyoruz. Hammadde tedariğinden mamul ürüne kadar tüm safhaları müşterilerimizin talepleri ışında, çevreye ve insana duyarlı olarak, uluslararası standartlara uygun bir şekilde yürütmekteyiz. Müşterilerimize hızlı ve kaliteli hizmetler sunarken, etkin fason ve tedarikçi değerlendirme/denetim mekanizması ile yasal mevzuat ve müşteri standartlarına uyumun takibini sağlamaktayız.

 

MADENCİLİK

REXWAT Group, madencilik alanındaki rekabetçi ve yüksek standartlardaki faaliyetleri ile sektörde varlığını sürdürmektedir. MATEX Ltd., madencilik sektöründe faaliyet gösteren firmamızdır.

 

Toplum ve insan hayatında önemli bir yer tutan “Madencilik” sektörü, tarih boyunca gelişmiş ülkelerin sahip oldukları teknoloji ve refah düzeyine ulaşmalarında etkin rol oynayan faktörlerden biri olmuştur. Sektör, gerek ekonomiye doğrudan yaptığı katkılar, gerekse ekonominin diğer alanlarına, özellikle imalat sektörüne sağladığı girdiler nedeniyle özel bir öneme sahiptir. Madencilik, istihdam oluşturması; enerji ihtiyacını karşılaması, hizmetler, imalat ve yan sanayi sektörlerini teşvik etmesi; bölgesel kalkınmayı ön plana çıkarması ve ülkeye döviz sağlaması açısından da ayrıca bir öneme sahiptir. Maden bulunmadan madencilik yapılamayacağından; yeni maden yataklarının bulunabilmesi için maden arama çalışmalarına önem ve öncelik vermek gerekir.